چرا باید فاکتور رسمی صادر کنیم؟

همانطور که می دانید صدور فاکتور رسمی یکی از مهم ترین اقداماتی است که هر واحد تجاری باید انجام دهد.

در مطالب قبلی شما را با صدور فاکتور رسمی آمریکا آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با هدف از صدور این نوع فاکتور ها در خارج از ایران آشنا کنیم.

فهرست محتوایی

صدور فاکتور رسمی

هدف اصلی فاکتور تهیه پیش فروش برای فروشنده و مشتری است.

فاکتور در فاکتورهای حسابداری مشاغل کوچک یک هدف مهم را نشان می دهد تعهد مشتری به پرداخت هزینه خدمات شما را نشان می دهد. یک فاکتور تأیید کتبی توافق نامه پرداخت بین مشاغل شما و مشتری آن را ارائه می دهد.

فاکتورها شرایط پرداخت شما را تعیین می کنند و شما را قادر می سازند برای خدمات خود سریعتر پرداخت کنید.

هدف فاکتور چیست؟

ابتدایی ترین هدف فاکتور ارائه سابقه فروش است تا بتواند از طریق آن مشتری از حقوق خود استفاده کند. اما فاکتورها اهداف مهم دیگری را نیز در بر می گیرند که برخی از آنها ممکن است فوراً آشکار نشوند. موارد زیر اهداف اصلی فاکتورها است

1. حفظ اسناد

فاکتورها تمام فروش شما را ثبت می کنند و بنابراین برای اهداف دفترداری مفید هستند. فاکتورها اسنادی از سابقه مالی تجارت شما ارائه می دهند.

آن ها تمام درآمد حاصل از تجارت را از طریق فروش ردیابی می کنند و می توانند به شما کمک کنند تا سود و جریان نقدی خود را بسنجید.

2. ثبت مالیات

در فاکتورهای فروش شما اسنادی ارائه می شود که به شما کمک می کند اطلاعاتی را که هر ساله در پرونده های مالیاتی خود لیست می کنید، تأیید کنید.

سازمان امور مالیاتی توصیه می کند که همه صاحبان مشاغل کوچک باید روزانه سوابق خلاصه معاملات تجاری خود از جمله فاکتورها را ثبت کنند.

3. حمایت قانونی

فاکتورها به محافظت از مشاغل کوچک در برابر دعاوی نادرست کمک می کنند، زیرا فاکتورها جزئیاتی از خدماتی را که به مشتریان خود ارائه می دهید و همچنین زمان انجام کار را ارائه می دهند.

همچنین یک فاکتور سابقه ای از مبلغی را که مشتری موافقت کرده برای خدمات شما به شما بپردازد و فاکتورهای امضا شده به عنوان توافقنامه های قانونی الزام آور ارائه می دهد.

4. بازاریابی

سوابق فاکتورهای شما می تواند به شما کمک کند تا استراتژی هایی برای بازاریابی کسب و کار خود ایجاد کنید.

شما می توانید فاکتورهای خود را تجزیه و تحلیل کنید تا اوج زمانی را که بیشترین تقاضای خدمات، محبوب ترین و کم محبوب ترین خدمات شما و سایر روندهای کسب و کار شما را شناسایی می کنند، شناسایی کنید.

هنگامی که این روندها را شناسایی کردید، می توانید استراتژی های بازاریابی هوشمند مبتنی بر داده ها را برای رشد تجارت خود توسعه دهید.

5. موجودی ردیابی

اگر کسب و کار شما موجودی کالا را حفظ کند، فاکتورهای فروش می توانند به شما کمک کنند تا میزان موجودی خود را پیگیری کنید و بر اساس فروش قبلی، میزان مورد نیاز شما را در آینده پیش بینی کنید.

نرم افزاری وجود دارد که می توانید برای ردیابی خودکار موجودی بر اساس فاکتورهای خود استفاده کنید یا می توانید سیستم ردیابی دستی را برای خود بسازید.

فاکتور رسمی برای چه استفاده می شود؟

برای ایجاد توافق نامه فروش بین مشاغل و مشتری از فاکتور رسمی استفاده می شود.

برای مشاغل کوچک، از فاکتورها برای پرداخت به موقع خدمات ارائه شده استفاده می شود، با دادن سندی به مشتریان که مبلغ بدهی، شرایط پرداخت، تاریخ سررسید فاکتور و لیست تفصیلی خدمات ارائه شده را مشخص می کند.

فاکتورهای حرفه ای به کسب و کارها کمک می کند تا در ازای خدمات خود سریع تر پرداخت شوند.

چرا به فاکتور نیاز دارید؟

مشاغل باید فاکتورهایی را ایجاد کنند تا اطمینان حاصل کنند که توسط مشتریانشان پرداخت می شوند.

فاکتورها به عنوان توافقنامه های قابل اجرا از نظر قانونی بین مشاغل و مشتریان آن عمل می کنند، زیرا اسناد و مدارکی از خدمات ارائه شده و پرداخت بدهی را ارائه می دهند.

فاکتورها همچنین به مشاغل کمک می کنند تا فروش خود را پیگیری کرده و امور مالی خود را مدیریت کنند.

فاکتورها داده های ارزشمندی در مورد چگونگی تغییر فروش شما در طول زمان ارائه می دهند و می توانند به شما در ایجاد پیش بینی های دقیق تجاری کمک کنند.

فاکتورها همچنین می توانند به شما کمک کنند تا میانگین زمانی را که برای دریافت پرداخت از مشتری می گیرید، تعیین کنید، این امر به شما کمک می کند تا جریان نقدی خود را مدیریت کنید.

چه تفاوتی بین فاکتور و سفارش خرید وجود دارد؟

فاکتور سندی است که مشاغل برای درخواست پرداخت خدمات ارائه شده برای مشتریان خود ارسال می کنند.

صاحبان مشاغل معمولاً پس از اتمام پروژه، فاکتورهایی را ایجاد می کنند تا سابقه کار را ارائه دهند و درخواست پرداخت کنند.

سفارش خرید متفاوت از فاکتور است، سفارش خرید سندی است که خریدار برای درخواست کالا یا خدمات از تجارت استفاده می کند.

سفارشات خرید قبل از صدور فاکتور ایجاد می شوند و آنها شرایط فروش آینده را تعریف می کنند.

امتیاز به این مطلب

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.